Systemy monitorowania procesu znakowania
Znakowanie przemysłowe jest jednym z działań warunkujących proces produkcji. Inaczej mówiąc, wszelkie przerwy w pracy urządzeń znakujących bezpośrednio przekładają się na przerwy w pracy całych linii produkcyjnych. Bezwzględna wartość lub cena drukarki przemysłowej wraz z kosztami jej eksploatacji okazuje się często znikoma w porównaniu z wartością dziennej produkcji linii, przy której drukarka pracuje.
Bezpośrednie koszty eksploatacji drukarki w skali roku są z reguły niższe, niż wartość produkcji wykonywanej przez daną linię produkcyjną podczas jednej godziny jej efektywnej pracy.
Jakość i niezawodność urządzeń znakujących ma w takiej sytuacji absolutnie zasadnicze znaczenie. Z tego samego powodu właściwe wsparcie techniczne i logistyczne ze strony dostawcy urządzeń znakujących ma zasadniczy wpływ na proces ich użytkowania, a co za tym idzie całkowity koszt ich posiadania. W koszcie tym warto uwzględniać tzw. wskaźnik dostępności funkcji, bo jak już wskazano każda godzina przestoju linii produkcyjnej kosztuje zwykle więcej, niż proces znakowania przy tej linii w skali roku.
W celu zapewniania naszym Klientom najwyższego możliwego poziomu wsparcia, a co się z tym wiąże najwyższego potwierdzonego wskaźnika dostępności funkcji, od 2010 roku rozwijamy i wdrażamy systemy monitorowania procesu znakowania. Są to rozwiązania z zakresu „IIoT – Industrial Internet of Things” zgodne z zaleceniami koncepcji „Przemysł 4.0”.