Formularz kontaktowy

  Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

  Otwórz / zamknij
  Zapytaj o produkt

  Technologia continuous ink jet to jedna z najbardziej popularnych metod oznaczania produktów w środowisku produkcyjnym. Znakowanie przemysłowe realizowane za pośrednictwem drukarek ink jet pracy ciągłej polega na natryskiwaniu niedużej partii mieszaniny tuszu i rozpuszczalnika bezpośrednio na produkt. Nadruk odbywa się w momencie, gdy produkt porusza się z określoną lub kontrolowaną prędkością względem głowicy drukującej po transporterze (czasami możliwy jest ruch głowicy w stosunku do znakowanego produktu).

  Dlaczego continuous ink jet jest najczęściej wybieraną metodą znakowania?

  Elementem wyróżniającym technologię continuous ink jet (CIJ) jest jej uniwersalny charakter. Chodzi w szczególności o możliwość znakowania stosunkowo największej gamy produktów, w tym stosowania na powierzchniach porowatych oraz w miejscach trudno dostępnych jak szyjka butelki. Oprócz wszechstronności zastosowania, drukarki CIJ oferują nadruki wykonanie za pomocą tuszów o różnorodnych właściwościach odpowiednich nawet dla nietypowych aplikacji. Warto w tym miejscu wspomnieć o trwałych tuszach pigmentowych do stosowania na powierzchniach wymagających wyraźnego kontrastu.

   

  Poszukujesz drukarki ink jet?

  Drukarki firmy Linx to jedne z najbardziej niezawodnych i najmniej wymagających ze strony obsługi drukarek ink jet na rynku. Nie zwlekaj! Skontaktuj się z Promark Serwis autoryzowanym dystrybutorem Linx w Polsce.

  Prawidłowe formowanie nadruku za pomocą drukarki CIJ – od czego zależy?

  Drukarki CIJ umożliwiają szybkie drukowania na wielu podłożach produktów i opakowań. Strumień szybkoschnącego roztworu tuszu i rozpuszczalnika kierowany jest z dyszy w kierunku tzw. guttera, czyli ścieku. W trakcie gdy przechodzi przez elektrodę ładującą, niektóre krople mogą otrzymać określony ładunek elektryczny. Krople tuszu, które nie otrzymały ładunku w elektrodzie ładującej, wracają do systemu poprzez ściek. Z kolei krople naładowane zostają odchylone podczas przelotu pomiędzy elektrodami odchylającymi i skierowane na produkt.

  W przypadku drukarek strumieniowych, prawidłowe formowanie nadruku na produkcie zależy m.in. od:

  • Właściwej lepkości roztworu.
  • Modulacji, czyli kontrolowanego momentu oderwania się pojedynczej kropli od strumienia
  • Fazy, czyli odpowiedniego naładowania kropli drukującej określonym ładunkiem elektrycznym.
  • Ciśnienia strumienia tuszu.
  • Temperatury głowicy drukującej.
  • Właściwego stanu płynów i filtrów oraz wielu innych zmiennych.

   

  Dlaczego drukarka ink jet Linx to najlepszy wybór dla Twojej produkcji?

  Biorąc pod uwagę zmienne warunkujące tworzenie jakościowego nadruku, inżynierowie Linx dołożyli wszelkich starań, aby konstrukcja drukarek ink jet zapewniała jak największą tolerancję na zmiany lepkości mieszaniny tuszu i rozpuszczalnika.  Kluczowe elementy drukarki – takie jak głowica drukująca, zostały przystosowane do pracy w warunkach trudnych. Dzięki monolitycznej budowie i fabrycznej kalibracji ryzyko uszkodzenia głowicy zostało ograniczone do absolutnego minimum. Przyjazna dla użytkowników obsługa nie tylko przyspiesza realizację codziennych zadań, ale zmniejsza potrzebę skupiania uwagi na drukarce, minimalizując występowanie błędów operatorskich – także podczas wymiany mediów.

  Operatorzy mogą w łatwy sposób tworzyć i edytować komunikaty, a dostęp do kluczowych funkcji drukarki ułatwia widoczny na ekranie głównym pasek szybkiego dostępu z możliwością indywidualnej konfiguracji. Ponadto informacje dotyczące prędkości produkcji z rejestrem wydajności i przestojów linii są widoczne na ekranie drukarki i  łatwe do przekazania za pomocą USB na potrzeby raportowania i analizy.

  Zapytaj o ofertę

  Zapraszamy do kontaktu. Atrakcyjne warunki zakupu, elastyczne formy współpracy i szybkie dostawy urządzeń i materiałów eksploatacyjnych Linx – tylko w Promark Serwis.