Formularz kontaktowy
  Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

  Otwórz / zamknij
  Zapytaj o produkt

  Technologia continuous ink jet to jedna z najbardziej popularnych metod oznaczania produktów w środowisku produkcyjnym. Znakowanie przemysłowe realizowane za pośrednictwem drukarek ink jet pracy ciągłej polega na natryskiwaniu niedużej partii mieszaniny tuszu i rozpuszczalnika bezpośrednio na produkt. Nadruk odbywa się w momencie, gdy produkt porusza się z określoną lub kontrolowaną prędkością względem głowicy drukującej po transporterze (czasami możliwy jest ruch głowicy w stosunku do znakowanego produktu).

  Drukarki przemysłowe continuous ink jet – zasada działania

  Drukarki przemysłowe continuous ink jet umożliwiają szybkie drukowania na wielu podłożach produktów i opakowań. Strumień szybkoschnącego roztworu tuszu i rozpuszczalnika kierowany jest z dyszy w kierunku tzw. guttera, czyli ścieku. W trakcie gdy przechodzi przez elektrodę ładującą, niektóre krople mogą otrzymać określony ładunek elektryczny. Krople tuszu, które nie otrzymały ładunku w elektrodzie ładującej, wracają do systemu poprzez ściek. Z kolei krople naładowane zostają odchylone podczas przelotu pomiędzy elektrodami odchylającymi i skierowane na produkt.

  Prawidłowe formowanie nadruku na produkcie zależy m.in. od:

  • Właściwej lepkości roztworu.
  • Modulacji, czyli kontrolowanego momentu oderwania się pojedynczej kropli od strumienia
  • Fazy, czyli odpowiedniego naładowania kropli drukującej określonym ładunkiem elektrycznym.
  • Ciśnienia strumienia tuszu.
  • Temperatury głowicy drukującej.
  • Właściwego stanu płynów i filtrów oraz wielu innych zmiennych.

   

  Continuous ink jet – wszechstronna metoda znakowania produktów

  Elementem wyróżniającym technologię continuous ink jet jest jej uniwersalny charakter. Chodzi w szczególności o możliwość znakowania stosunkowo największej gamy produktów, w tym stosowania na powierzchniach porowatych oraz w miejscach trudno dostępnych jak szyjka butelki. Oprócz wszechstronności zastosowania, drukarki CIJ oferują nadruki wykonanie za pomocą tuszów o różnorodnych właściwościach odpowiednich nawet dla nietypowych aplikacji w tym trwałych tuszów pigmentowych. Przemysłowe drukarki continuous ink jet firmy Linx zostały stworzone z myślą o zmieniających się wymaganiach produkcyjnych. Linx to jedne z najbardziej niezawodnych i najmniej wymagających ze strony obsługi drukarki ink jet na rynku.