Formularz kontaktowy
  Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

  Otwórz / zamknij
  Zapytaj o produkt

  Kody kreskowe i kody 2D – znakowanie produktów

  Kody kreskowe oraz kody 2D są powszechnie stosowanymi oznaczeniami w wielu gałęziach przemysłu. Dzięki takiemu rodzajowi znakowania przemysłowego produktów i opakowań jesteśmy w stanie zawrzeć na stosunkowo niewielkim obszarze dużą ilość treści tj. opis materiału, numer seryjny, datę produkcji czy datę ważności. Jednym z najbardziej powszechnych zastosowań jest drukowanie kodów kreskowych na opakowaniach zbiorczych. Produkty jednostkowe zazwyczaj pakowane w kartony tekturowe są następnie oznaczane numerem partii, logiem firmy, krajem pochodzenia lub kodem logistycznym.

  Kody 2D tj. kody QR, czy DataMatrix są szeroko stosowane w przemyśle,  oznaczenia tego typu mają charakter informacyjny oraz dodatkowo mogą służyć do śledzenia produktów  – traceability. We wspomnianej branży za pomocą kodu QR w łatwy sposób identyfikujemy poszczególne części podzespołów. Ma to na celu usprawnić proces produkcyjny oraz wyeliminować ewentualne pomyłki operatorskie.

   

   

   

  Nadruk kodów kreskowych na opakowania za pomocą drukarek przemysłowych Linx

  Ze względu na rozmiar oznaczeń – nadruk kodów 2D na opakowaniach zbiorczych tj. kartonach realizowany jest zazwyczaj za pośrednictwem drukarek ink jet high resolution. W ofercie Promark Serwis znajdziecie Państwo drukarki ink jet Linx IJ 355 i IJ 375, które z powodzeniem realizują potrzebę nadruku bezpośredniego na karton tj. oznaczeń dowolnej treści wysokiej rozdzielczości.

  W przypadku rygorystycznych wymagań względem jakości, czytelności oraz trwałości nadruku komponentów oraz opakowań jednostkowych  najbardziej sprawdza się znakowanie laserem oraz druk atramentowy za pośrednictwem drukarek przemysłowych continuous ink jet. Wspomniane technologie wykorzystywane są w szczególności do oznaczeń wymagających precyzyjności na mniejszym polu zadruku.

  Obok opakowań zbiorczych i produktów jednostkowych kody kreskowe stanowią częsty element oznaczeń nanoszonych na etykiety lub bezpośrednio na opakowania foliowe np. na maszynach pakujących. Jedną z najbardziej skutecznych metod nadruku szerokiego zakresu, wysokiej jakości kodów kreskowych jest druk termotransferowy.