Formularz kontaktowy
  Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

  Otwórz / zamknij
  Zapytaj o produkt

  Kody kreskowe, kody QR i DataMatrix – znakowanie produktów

  Kody kreskowe oraz kody 2D są powszechnie stosowanymi oznaczeniami w wielu gałęziach przemysłu. Dzięki takiemu rodzajowi znakowania przemysłowego produktów i opakowań jesteśmy w stanie zawrzeć na stosunkowo niewielkim obszarze dużą ilość treści tj. opis materiału, numer seryjny, datę produkcji czy datę ważności. Jednym z najbardziej powszechnych zastosowań jest drukowanie kodów kreskowych na opakowaniach zbiorczych. Produkty jednostkowe zazwyczaj pakowane w kartony tekturowe są następnie oznaczane numerem partii, logiem firmy, krajem pochodzenia lub kodem logistycznym.

  Kody 2D tj. kody QR, czy DataMatrix są szeroko stosowane w przemyśle,  oznaczenia tego typu mają charakter informacyjny oraz dodatkowo mogą służyć do śledzenia produktów  – traceability. We wspomnianej branży za pomocą kodu QR w łatwy sposób identyfikujemy poszczególne części podzespołów. Ma to na celu usprawnić proces produkcyjny oraz wyeliminować ewentualne pomyłki operatorskie.

   

   

   

  Drukarki kodów kreskowych i kodów 2D w ofercie Promark Serwis

  Ze względu na rozmiar oznaczeń – nadruk kodów kreskowych i 2D na opakowaniach zbiorczych tj. kartonach realizowany jest zazwyczaj za pośrednictwem drukarek ink jet high resolution. W ofercie Promark Serwis znajdziecie Państwo drukarki ink jet Linx IJ 355 i IJ 375, które z powodzeniem realizują potrzebę nadruku bezpośredniego na karton tj. oznaczeń dowolnej treści wysokiej rozdzielczości.

  W przypadku rygorystycznych wymagań względem jakości i trwałości nadruku na pojedynczych komponentach oraz opakowaniach jednostkowych, najbardziej sprawdza się znakowanie laserem. Wspomniana technologia wykorzystywana jest w szczególności do oznaczeń wymagających precyzji na mniejszym polu zadruku.

  Obok opakowań zbiorczych i produktów jednostkowych – kody kreskowe stanowią częsty element oznaczeń nanoszonych na etykiety lub bezpośrednio na opakowania foliowe np. na maszynach pakujących. Jedną z najbardziej skutecznych metod nadruku szerokiego zakresu, wysokiej jakości kodów kreskowych jest druk termotransferowy.