Formularz kontaktowy
    Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

    Otwórz / zamknij
    Zapytaj o produkt

    Znakowanie na folii opakowaniowej – wyzwania

    Folia opakowaniowa to materiał szeroko stosowany do produkcji opakowań na potrzeby przemysłu. Jej właściwości umożliwiają formowanie różnorodnych kształtów. Stosowane do produkcji materiały takie jak PET (poliereftalan etylenu), PP (polipropylen), PE (polietylen) tworzą barierę ochronną dla produktów przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Druk informacji zmiennych na folii opakowaniowej w postaci daty, kodów kreskowych, czy kodów 2D odbywa się głównie na potrzeby branży spożywczej, farmaceutycznej i kosmetycznej.

    Wyzwaniem w procesie znakowania elastycznych podłoży foliowych – popularnych dziś opakowań np. z porcjowaną żywnością, może być niskie napięcie powierzchniowe. Dobór odpowiednich rozwiązań eliminuje problem, zapewniając odpowiedniej jakości oznaczenia. Nie bez znaczenia jest też możliwość sprawnej integracji drukarki z maszynami pakującymi, bowiem znakowanie folii opakowaniowych odbywa sie często z udziałem maszyn pakujących typu flow pack bądź trans wrap.

    Drukarki termotransferowe do nadruku na folii opakowaniowej

    Technologia termotransferowa jest stosowana przede wszystkim w branży spożywczej ze względu na możliwość pracy na maszynach pakujących w trybie ciągłym i start-stopowym. Drukarki TTO marki Linx pozwalają uzyskać trwałe nadruki o bardzo wysokiej rozdzielczości (300dpi), istotne przy konieczności druku kodów kreskowych liniowych i 2D. Duży wybór szerokości, długości i kolorów taśm barwiących pozwala na elastyczność względem zmiennych wymogów produkcyjnych. Funkcjonalności, w jakie wyposażono nową serię drukarek termotransferowych Linx pozwalają na znaczne oszczędności w zakresie całkowitych kosztów utrzymania a przede wszystkich większą wydajność pracy.

    Drukarki plujki do nadruku daty przydatności na folii

    Znakowanie za pośrednictwem drukarek CIJ to kolejna, często wybierana metoda znakowania na foliach. Odpowiedni dobór tuszu pozwala na uzyskanie właściwej przyczepności do podłoża. Technologię CIJ wyróżnia uniwersalny charakter w zakresie rodzajów podłoży, ich porowatości i rodzajów nadruków. Ponadto w przeciwieństwie do drukarek TTO oferuje większy zakres prędkości. Podobnie jak termotransfer umożliwia integrację z maszynami pakującymi. Istotne z punktów widzenia technologii jest napięcie powierzchniowe folii. Zmiana parametrów folii może zagrozić jakości znakowanych kodów.

    Znakowanie laserowe na folii – trwały nadruk bez ryzyka rozmazywania

    W przypadku znakowania laserowego, odpowiedni dobór mocy i ustawienie parametrów znakowania pozwala uzyskać bardzo dobrej jakości nadruki. Lasery światłowodowe i CO2 Linx pracują w trybie ciągłym i start stopowym. Zastosowanie specjalnego zestawu znaków DotCode (nadruk kropkowy) zapewnia bardzo dobre efekty znakowania na coraz popularniejszych foliach opakowaniowych przyjaznych środowisku, z natury bardziej wymagających w procesie znakowania. Za technologią przemawia fakt braku konieczności używania materiałów eksploatacyjnych w postaci taśm barwiących, tuszu i rozpuszczalnika, co pozytywnie wpływa nie tylko na środowisko naturalne ale i utrzymanie niskich całkowitych kosztów posiadania. Trwały nadruk laserowy eliminuje ryzyko przypadkowego rozmazania np. w trakcie transportu.