Formularz kontaktowy
  Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

  Otwórz / zamknij
  Zapytaj o produkt

  Oznaczanie na maszynach pakujących odbywa się zwykle poprzez nanoszenie nadruku na folii opakowaniowej podczas jej odwijania z roli, przed uformowaniem i odcięciem pojedynczego opakowania. Maszyny pakujące tradycyjnie dzieli się na pionowe i poziome, choć ze względu na oznaczanie właściwszy wydaje się podział na maszyny o ruchu ciągłym oraz o ruchu start – stop. Na rozwijanej z roli folii opakowaniowej drukować można za pomocą praktycznie każdej technologii.

  W każdym wypadku do oznaczania na maszynach pakujących polecamy drukarki termotransferowe. Są one niezawodne, przyjazne w obsłudze i trwałe. Nie wymagają żadnej obsługi związanej z myciem głowic, przeglądami, wymianą filtrów i płynów, rozruchem, zakończeniem pracy itd. Wreszcie zwykle oferują bardzo wysoką jakość nadruku. Drukarki termotransferowe polecamy wszystkim tym, którzy oczekują oznaczeń wysokiej rozdzielczości.

  Na maszynach pakujących sprawdzają się również drukarki przemysłowe continuous ink jet. Stworzone do pracy w zmieniających się warunkach produkcyjnych – posiadają funkcje, które umożliwiają lepszą integrację z liniami produkcyjnymi oraz kontrolę znakowania. Drukarki ink jet pracy ciągłej pracują z wykorzystaniem dwuskładnikowych atramentów szybkoschnących. To daje im możliwość bardzo szybkiego drukowania na wielu podłożach, także na rozwijalnej folii opakowaniowej.

  Oprócz w/w technologii znakowania, właściwym jest również zastosowanie drukarek laserowych – szczególnie na szybkich maszynach typu flow-pack.