Formularz kontaktowy
  Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

  Otwórz / zamknij
  Zapytaj o produkt

  Części samochodowe to elementy wykonane z szerokiej gamy materiałów w tym: metalu, gumy, szkła oraz plastiku. Nadruk na częściach samochodowych wymaga ogromnej precyzji. Niezwykle ważna w kontekście tego rodzaju komponentów jest ich późniejsza identyfikowalność. Stąd jednym z wymagań względem urządzeń znakujących części samochodowe jest wykonywanie trwałych oznaczeń. Dodatkowy wymóg to niezawodność pracy urządzenia w trudnych warunkach produkcyjnych takich jak zapylenie, wysoka temperatura i wilgotność. Wychodząc naprzeciw trudnym warunkom, urządzenia znakujące marki LINX, wykorzystywane w branży motoryzacyjnej zostały wyposażone w obudowę ze stali nierdzewnej o klasie ochrony IP55 lub IP65.

  Promark Serwis posiada duże doświadczenie w obsłudze wspomnianej branży, którą charakteryzują rzadko stosowane w innych sektorach aplikacje na tak zróżnicowanych elementach. Ponadto konieczność integracji mechanicznej do ciągu produkcyjnego. Popularnym trendem w branży jest nanoszenie oznaczeń w postaci kodów 2D.

  Drukarki atramentowe ink jet do nadruku na częściach samochodowych

  Druk na zróżnicowanych komponentach takich jak uszczelki, kable, czy elementy metalowe to zadanie dla niezawodnych drukarek ink jet Linx. Dostępność wielu rodzajów tuszów, w tym tuszu UV – utwardzanego światłem, tuszów kolorowych i zmywalnych, umożliwia dostosowanie konfiguracji urządzenia do różnych potrzeb identyfikacji. Najbardziej popularnym rodzajem stosowanych tuszów są tusze pigmentowe. Charakteryzują się one bardzo duża trwałością i odpornością na procesy ekstruzji. Cechą charakterystyczną oznaczeń na komponentach samochodowych jest ich wielobarwność, dlatego wykorzystanie tuszów kolorowych jest tu najbardziej powszechne.

  Trwały nadruk laserowy Linx – części do samochodów

  Największą zaletą znakowania laserem jest trwałość nadruku odpornego na upływ czasu, temperaturę oraz środki takie jak rozpuszczalniki, z którymi materiał może mieć styczność. Znakowanie laserem bardzo dobrze sprawdza się w procesie wulkanizacji. Nadruk jest trwały i wytrzymały na ciężkie procesy produkcyjne. Dodatkowo zastosowanie nadmuchu na soczewkę lasera daje nam pewność, że będzie ona czysta, co przekłada się na poprawne działanie i żywotność lasera.

   

  Aktualności

  Dowiedz się więcej na temat wyzwań znakowania przemysłowego w branży motoryzacyjnej.