Formularz kontaktowy
  Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

  Otwórz / zamknij
  Zapytaj o produkt

  Technologia znakowania termotransferowego realizowana jest z wykorzystaniem druku termotransferowego, gdzie specjalnej konstrukcji głowice drukujące umożliwiają przeniesienie barwnika z termotransferowej folii barwiącej bezpośrednio na opakowanie.

  Drukarki termotransferowe powstały z myślą o zastosowaniu ich na wszelkiego typu maszynach pakujących i automatach etykietujących, służą głównie znakowaniu produktów kodem kreskowym, kodem produkcji, datą przydatności do spożycia, itp. Ruchome głowice drukujące stykają się z podłożem tylko w chwili nadruku. W połączeniu ze specjalnej konstrukcji folią termotransferową  (TTR), głowice zapewniają wysokiej jakości trwały nadruk na różnego rodzaju podłożach, w tym na większości folii opakowaniowych oraz na etykietach.

  Cyfrowy druk termotransferowy skutecznie zastępuje przestarzałe metody analogowe znakowania w postaci hot stamp printing lub roller coders.

  Przewaga druku termotransferowego względem metod analogowych

  • Wykonywanie oznaczeń zmiennych w czasie rzeczywistym.
  • Lepsza jakość nadruku niezależna od umiejętności operatorskich.
  • Większe możliwości druku w zakresie prędkości, rozmiarów pola zadruku, rodzajów oznaczeń.
  • Brak konieczności rozgrzewania drukarki i ryzyka poparzeń.
  • Elektroniczne ustawienie zaczernienia.
  • Mniejsza ilość ingerencji w urządzenie m.in. ze względu na dostępność długich nawojów folii barwiącej nawet do 1200 m.

   

   

  Znakowanie na maszynach pakujących za pomocą drukarek termotransferowych

  Proces znakowania termotransferowego na maszynach pakujących odbywa się zwykle poprzez nanoszenie nadruku na folii opakowaniowej podczas jej odwijania z rolki, przed uformowaniem i odcięciem pojedynczego opakowania. Maszyny pakujące tradycyjnie dzieli się na pionowe i poziome, choć ze względu na oznaczanie właściwszy wydaje się podział na maszyny o ruchu ciągłym oraz o ruchu start – stop.

  Na rozwijanej z roli folii opakowaniowej można drukować za pomocą różnych technologii znakowania, najczęściej jednak poleca się zastosowanie drukarek termotransferowych ze względu na możliwość wykonywania jakościowych nadruków wysokiej rozdzielczości w  tym szerokiej gamy kodów kreskowych.

  Drukarki termotransferowe Linx są nieskomplikowane w obsłudze i w porównaniu z tradycyjnymi datownikami, zapewniają lepszą jakość druku (np. kodów kreskowych, dat ważności, cen itp.), wyższą rentowność i mniejsze koszty eksploatacji.