Formularz kontaktowy
  Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

  Otwórz / zamknij
  Zapytaj o produkt

  Butelki PET to jedna z najpopularniejszych form opakowania wykorzystywana przez producentów napojów.  Znakowanie przemysłowe butelek wykonanych z tworzywa PET, odbywa się często na szybkich liniach produkcyjnych, w warunkach zwiększonej wilgotności. Najczęściej wykonywane typy nadruków to: daty przydatności, numery partii, numery linii oraz numer zmiany. Druk na butelkach PET wykonywany jest często przy zastosowaniu technologii laserowej oraz CIJ (Continuous Ink Jet).

  Drukarki atramentowe ink jet do znakowania na butelce PET

  Rozwiązaniem uniwersalnym, sprawdzającym się przy większych prędkościach jest zastosowanie drukarek atramentowych INK JET. Wychodząc naprzeciw konieczności znakowania na mokrej powierzchni butelki, drukarki ink jet LINX wyposażone zostały w specjalne noże powietrzne służące do osuszania powierzchni przeznaczonych do znakowania. Innym sposobem skutecznej aplikacji na mokre powierzchnie jest zastosowanie specjalnych tuszów przeznaczonych właśnie do tego celu.

  Elementem sprzyjającym skutecznemu nanoszeniu oznaczeń na butelkach PET jest konstrukcja obudowy głowicy drukującej umożliwiająca aplikację na szyjce butelki, która stanowi trudno dostępne miejsce do znakowania.

   

  Trwały nadruk na tworzywie PET za pomocą lasera przemysłowego CO2

  Istotna w przypadku znakowania butelek PET jest trwałość nadruku. Skutecznym rozwiązaniem, gwarantującym trwałość oznaczeń jest laser przemysłowyZakup tego typu urządzenia w dłuższej perspektywie czasu jest bardzo opłacalny ze względu na brak materiałów eksploatacyjnych takich jak tusze, czy rozpuszczalniki. W ofercie Promark Serwis znajdują się lasery znakujące o różnych konfiguracjach. Szczególnie polecamy laser o długości fali 9,3um dedykowanej do tworzywa PET. Zastosowanie długość fali 9,3 um na tworzywie PET gwarantuje dużo bardziej wyraźny kontrast w znakowaniu w porównaniu z innymi długościami fal. Znakowanie odbywa się poprzez spienianie powierzchni produktu, przez co nadruk jest dużo bardziej widoczny.

   

  Aktualności

  Dowiedz się więcej na temat wyzwań znakowania przemysłowego tworzyw PET.