Formularz kontaktowy
  Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

  Otwórz / zamknij
  Zapytaj o produkt

  Butelka PET jest jednym z najpopularniejszych rodzajów opakowań wykorzystywanych przez producentów napojów. Znakowanie przemysłowe butelek z tworzywa PET odbywa się zazwyczaj na szybkich liniach produkcyjnych w warunkach zwiększonej wilgotności. Typowymi oznaczeniami wykonywanymi w branży napojów są: daty przydatności, numery partii, numery linii czy numer zmiany. Ich trwałość i czytelność pozwala – nie tylko spełnić obowiązujące sprzedawców detalicznych wymogi prawne — ale również śledzić produkty po wprowadzeniu na rynek. Druk informacji zmiennych na butelkach PET jest realizowany głównie przy zastosowaniu technologii laserowej oraz CIJ (Continuous Ink Jet).

  Drukarki atramentowe ink jet do znakowania na butelce PET

  Rozwiązaniem uniwersalnym, sprawdzającym się przy większych prędkościach jest zastosowanie drukarek atramentowych INK JET. Drukarki Linx serii 8900 oraz 7900 dzięki wyjątkowej konstrukcji, a także dostępności bogatej gamy tuszów i akcesoriów umożliwiają efektywne znakowanie nawet w trudnych warunkach. Elementem sprzyjającym oznaczaniu tego typu opakowań jest  konstrukcja obudowy głowicy drukującej — pozwalająca na aplikację na szyjce butelki. Innym z wyzwań w procesie znakowania napojów jest nadruk na wilgotnej powierzchni. Czarne tusze Linx 1055 oraz Linx 1056, dzięki swoim właściwościom chemicznym, pozwalają na przenikanie cienkiej warstwy wilgoci. Nadruk po wyschnięciu jest wodoodporny, co przy ponownym kontakcie z wodą chroni go przed rozmazaniem.

  Rozwiązaniem pozwalającym na osuszenie mokrej powierzchni tuż przed znakowaniem są noże powietrzne. Ich zastosowanie umożliwia odpowiednie przygotowanie miejsca znakowania poprzez działanie podmuchu powietrza.

  Trwały nadruk laserem na tworzywie PET

  Istotna w przypadku znakowania butelek PET jest trwałość nadruku, którą w najwyższym stopniu jest w stanie zapewnić laser. Ze względu na niskie koszty eksploatacji, zakup tego typu urządzenia jest w dłuższej perspektywie czasu bardzo opłacalny. W ofercie Promark Serwis znajdują Państwo rozwiązania takie jak laser Linx CO2 o dedykowanej do tworzywa PET długości fali — 9,3um.  Znakowanie odbywa się poprzez spienianie powierzchni produktu, przez co nadruk zyskuje wyraźny kontrast i  jest dużo bardziej widoczny.

   

  SZUKASZ NIEZAWODNEJ DRUKARKI DO ZNAKOWANIA BUTELEK PET?

  Zapraszamy do kontaktu! Wspieramy w zakresie doboru rozwiązań i optymalizacji procesu znakowania.