Formularz kontaktowy
  Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

  Otwórz / zamknij
  Zapytaj o produkt

  Technologia znakowania laserem jest powszechnie znana i stosowana niemalże w każdej dziedzinie przemysłu na wielu liniach produkcyjnych. Lasery mogą nanosić oznaczenia na liczne podłoża – od szkła poprzez plastik aż po metale powlekane. Metoda laserowa należy do najbardziej efektywnych, wszechstronnych i tanich sposobów znakowania.

  Znakowanie laserowe – zasady działania

  Światło lasera zmienia powierzchnię produktu zasadniczo na trzy sposoby:

  • Poprzez usunięcie wierzchniej warstwy do koloru podłoża. Metoda ta daje doskonałe rezultaty w przypadku takich produktów jak opakowania papierowe, z kartonu czy folii aluminiowej, oksydowane lub anodowane na czarno elementy metalowe i wiele innych.
  • Poprzez reakcję termochemiczną. Laser zmienia materiał przez podgrzewanie go do odpowiednio wysokiej temperatury, wskutek której przerwane zostają wiązania molekularne. Nowy materiał powstały w wyniku tego procesu może mieć inny kolor i w ten sposób tworzyć widoczne oznaczenie. Niektóre rodzaje PCV lub innych tworzyw, a nawet papieru kredowanego, w wyniku działania lasera zmieniają barwę, na przykład z białej na ciemno brązową.
  • Poprzez zmianę struktury powierzchni bez zmiany barwy. Na przykład wycinanie w opakowaniach o nieco większej grubości – na przykład kartonowych – efekt działania lasera można porównać do tłoczenia za pomocą stalowych czcionek hartowanych. W obu wypadkach nie ma zmiany barwy, ale jest wyraźny relief wklęsły. Z tą różnicą, że laser jest sterowany komputerowo, a nadruk odbywa się bezkontaktowo w trakcie ruchu produktu. Innym przykładem oznaczania poprzez zmianę struktury jest efekt działania lasera na szkło. Choć nie ma zmiany barwy, nadruk jest wyraźnie czytelny.

   

  Znakowarki laserowe  – niski całkowity koszt posiadania

  Lasery przemysłowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla branż znakujących duże ilości produktów – takich jak spożywcza, napojów, farmaceutyczna – gdzie bardzo istotna jest również wysoka i łatwa identyfikacja produktów. Choć są rozwiązaniem droższym w zakupie w stosunku do urządzeń innych technologii, to w dłuższej perspektywie okazują się bardzo ekonomiczne ze względu na niskie koszty eksploatacji. Eliminacja konieczności zakupu płynów eksploatacyjnych przyczynia się ponadto do ograniczenia ilości odpadów przemysłowych.

  Lasery Linx to intuicyjne w obsłudze, uniwersalne i niezawodne urządzenia dzięki najdłuższym w swojej klasie okresom między przeglądami, niższym kosztom eksploatacji i nieprzerwanej pracy 24/7, niewymagającej interwencji manualnej. Prostota obsługi dzięki ekranowi dotykowemu LinxVision, łatwa konfiguracja oraz możliwość zdalnej obsługi to ważne atuty tych urządzeń.