Formularz kontaktowy
  Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

  Otwórz / zamknij
  Zapytaj o produkt

  Znakowanie laserowe – efektywna metoda oznaczania produktów

  Technologia znakowania laserem jest powszechnie znana i stosowana niemalże w każdej dziedzinie przemysłu na wielu liniach produkcyjnych. Lasery mogą nanosić oznaczenia na liczne podłoża – od szkła poprzez plastik aż po metale powlekane. Metoda laserowa należy do najbardziej efektywnych, wszechstronnych i tanich sposobów znakowania.

  Światło lasera zmienia powierzchnię produktu zasadniczo na trzy sposoby:

  • Poprzez usunięcie wierzchniej warstwy do koloru podłoża. Metoda ta daje doskonałe rezultaty w przypadku takich produktów jak opakowania papierowe, z kartonu czy folii aluminiowej, oksydowane lub anodowane na czarno elementy metalowe i wiele innych.
  • Poprzez reakcję termochemiczną. Laser zmienia materiał przez podgrzewanie go do odpowiednio wysokiej temperatury, wskutek której przerwane zostają wiązania molekularne. Nowy materiał powstały w wyniku tego procesu może mieć inny kolor i w ten sposób tworzyć widoczne oznaczenie. Niektóre rodzaje PCV lub innych tworzyw, a nawet papieru kredowanego, w wyniku działania lasera zmieniają barwę, na przykład z białej na ciemno brązową.
  • Poprzez zmianę struktury powierzchni bez zmiany barwy. Na przykład wycinanie w opakowaniach o nieco większej grubości – na przykład kartonowych – efekt działania lasera można porównać do tłoczenia za pomocą stalowych czcionek hartowanych. W obu wypadkach nie ma zmiany barwy, ale jest wyraźny relief wklęsły. Z tą różnicą, że laser jest sterowany komputerowo, a nadruk odbywa się bezkontaktowo w trakcie ruchu produktu. Innym przykładem oznaczania poprzez zmianę struktury jest efekt działania lasera na szkło. Choć nie ma zmiany barwy, nadruk jest wyraźnie czytelny.

   

  Znakowarki laserowe – niski całkowity koszt posiadania

  Lasery przemysłowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla branż znakujących duże ilości produktów – takich jak spożywcza, napojów, farmaceutyczna – gdzie bardzo istotna jest również wysoka i łatwa identyfikacja produktów. Choć są rozwiązaniem droższym w zakupie w stosunku do urządzeń innych technologii, to w dłuższej perspektywie okazują się bardzo ekonomiczne ze względu na niskie koszty eksploatacji. Eliminacja konieczności zakupu płynów eksploatacyjnych przyczynia się do ograniczenia ilości odpadów przemysłowych.

  W ofercie Promark Serwis znajdziecie Państwo solidne i bardzo wydajne znakowarki laserowe Linx. Lasery Linx to intuicyjne w obsłudze, uniwersalne i niezawodne urządzenia znakujące o najdłuższych w swojej klasie okresach między przeglądami i niskich kosztach eksploatacji. Ważnymi atutami tych urządzeń jest prostota obsługi dzięki ekranowi dotykowemu LinxVision, łatwa konfiguracja oraz możliwość zdalnej obsługi.

  Wychodząc naprzeciw nowym potrzebom w zakresie znakowania laserowego produktów rozszerzyliśmy ofertę w szczególności w zakresie laserów światłowodowych oraz UV marki FOBA, pracujących również jako doposażenie laserowych stacji roboczych tej marki. Systemy znakujące Foba wyróżnia wszechstronne zastosowanie, bardzo łatwa integracja z liniami produkcyjnymi, precyzja oznaczania produktów ze względu na zastosowanie zaawansowanego systemu wizyjnego.