Formularz kontaktowy
  Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

  Otwórz / zamknij
  Zapytaj o produkt

  Wyzwania branży co-packing w procesie znakowania przemysłowego

  Charakterystyczna dla branży pakowania kontraktowego jest konieczność zaspokojenia bardzo zróżnicowanych potrzeb Klientów. Różnorodność oznaczanych produktów wymaga elastyczności, a zatem stosowania drukarek przemysłowych ułatwiających obsługę, częste zmiany nadruków i ustawień, przezbrojenia, przenoszenie z linii na linię i kontrolę procesu.

  Urządzenia znakujące Linx to najbardziej przemysłowe drukarki o największej w branży odporności na nieplanowane przerwy w pracy oraz o wyjątkowo przyjaznej obsłudze, nawet dla mniej zaawansowanych operatorów. Interfejs użytkownika o logice obsługi zbliżonej do smartfona – powoduje, że Linx jest z reguły pierwszym wyborem operatorów i służb utrzymania ruchu.

  Drukarki przemysłowe Linx ze względu na oferowaną uniwersalność zastosowań, solidną konstrukcję i wyjątkową łatwość obsługi zapewniają najwyższy potwierdzony wskaźnik dostępności funkcji znakowania.

  Sprawdzone rozwiązania dla branży co-packing

  Ze względu na konieczność znakowania na różnego rodzaju podłożach polecamy drukarki pracy ciągłej (ink jet). Drukarki pracy ciągłej to sprawdzone rozwiązanie umożliwiające nanoszenie informacji zmiennych na opakowania wykonane z dowolnych materiałów.

  Przykładem uniwersalnego charakteru i możliwości elastycznego wykorzystania drukarek Linx serii 8900 jest opcja „Carton Coding”. Innym przykładem potwierdzającym ich elastyczność jest fakt, iż jako fabrycznie skalibrowane i w pełni zautomatyzowane, nie wymagają żadnych regulacji i dodatkowych czynności ze strony obsługi, tak często koniecznych przy innego rodzaju drukarkach ink jet.

   

   

   

  Kolejną dedykowaną dla branży metodą oznaczania produktów jest druk termotransferowy. Drukarki termotransferowe Linx to nowoczesne i wydajne urządzenia znakujące do nadruków oznaczeń na folii opakowaniowej lub etykietach. Zostały skonstruowane z myślą o łatwej integracji z maszynami pakującymi oraz automatami etykietującymi. Drukarki Linx serii TT pracują bez konieczności użycia sprężonego powietrza. Zapewniają bardzo oszczędne korzystanie z folii barwiącej, co znacząco wpływa na optymalizację kosztów użytkowania. Dodatkowo zapewniają bardzo wysoką jakość nadruku kodów kreskowych i kodów 2D (300dpi).

  Technologia laserowa jest szczególnie polecana do znakowania opakowań o określonym rodzaju podłoża, na wydajnych liniach. Wyróżnia ją najwyższy, spośród dostępnych technologii, wskaźnik dostępności funkcji znakowania. Lasery ze względu na brak konieczności użycia płynów eksploatacyjnych są rozwiązaniem bardzo opłacalnym w dłuższej perspektywie czasu. Lasery przemysłowe Linx wyróżnia trwałość, dobry stosunek ceny do jakości i duża prędkość generowania znaków.

   

  Do znakowania opakowań zbiorczych polecamy, sprawdzone w wielu zakładach przemysłowych w Polsce, automaty drukująco – etykietujące Moderato wytwarzane przez firmę Promark Produkcja. Automaty Moderato realizują funkcję oznacza produktów z jednoczesnym nanoszeniem etykiety na opakowanie. Ze względu na zastosowanie technologii druku termotransferowego uzyskujemy wysoki kontrast oznaczeń. Automatyczne nanoszenie etykiety zapewnia elastyczność względem rodzaju opakowania, czy miejsca znakowania.