Formularz kontaktowy
  Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

  Otwórz / zamknij
  Zapytaj o produkt

  Nanoszenie oznaczeń zmiennych bezpośrednio na powierzchne kartonu odbywa się za pomocą wysokiej rozdzielczości wielodyszowych drukarek atramentowych High Resolution DOD (Drop On Demand). Drukarki wysokiej rozdzielczości typu DOD wyposażone są zwykle w setki (256 lub więcej) dysz o średnicy kilku mikrometrów każda. Tak małe krople tuszu zapewniają wysoką  rozdzielczość, jednak utrzymanie drukarki o tak wielu, tak małej średnicy dyszach w stanie gotowości do pracy wyklucza stosowanie tuszów szybkoschnących. W drukarkach wysokiej rozdzielczości stosuje się zatem tusze wolnoschnące. Bardzo mała objętość poszczególnych kropli tuszu powoduje, że wyrzucane są one z dysz głowicy drukującej ze stosunkowo małą energią, co z kolei bardzo ogranicza odległość powierzchni drukowanej od głowicy drukującej – w praktyce powyżej 4-5 milimetrów każde dalsze zwiększenie odległości przekłada się na niższą jakość nadruku. Zatem kluczowym elementem wpływającym na jakość wykonywać oznaczeń jest właściwe pozycjonowanie produktu względem głowicy drukującej.
  Drukarki przemysłowe wysokiej rozdzielczości łączy jedna wspólna cecha: nanoszą one zmienną teść bezpośrednio na karton, eliminując konieczność stosowania etykiet i folii termotransferowej.

  Oferta drukarek do kartonów Promark Serwis

  Drukarki do kartonowych opakowań zbiorczych Linx IJ 355 oraz Linx IJ 375 mogą pracować z wysoką rozdzielczością. Dzięki łatwości konfiguracji i kalibracji, niezawodności oraz przewidywalnym kosztom użytkowania, bardzo dobrze sprawdzają się na liniach produkcyjnych w wielu różnych branżach przemysłowych.