Formularz kontaktowy
  Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

  Otwórz / zamknij
  Zapytaj o produkt

  Środowisko produkcyjne o wysokim zapyleniu

  Urządzenia służące do znakowania elementów drewnianych stoją przed licznymi wyzwaniami. Chodzi w szczególności o wysoki stopień zapylenia środowiska produkcyjnego. Drukarki LINX, w tym m.in. drukarki atramentowe ink jet są przystosowane do pracy w wymagających warunkach produkcyjnych dzięki solidnej obudowie wykonanej ze stali nierdzewnej i klasie ochrony minimum IP55, a w wybranych modelach IP65.  Do urządzeń można dopasować szereg dodatkowych akcesoriów, które umożliwiają poprawną i bezawaryjną pracę w warunkach o podwyższonym zapyleniu. Dzięki zastosowaniu funkcji positive air (pozytywnego powietrza) mamy pewność, że pomimo pracy w środowisku o dużym zapyleniu głowica drukująca będzie zawsze czysta. Monolityczna budowa głowicy drukującej zapobiega jej uszkodzeniom i przyczynia się do bezproblemowej pracy na linii produkcyjnej.

  Najczęściej wykonywane typy nadruków:

  Oznaczenia wykonywane na komponentach drewnianych służą m.in do celów:

  • identyfikacyjnych – nadruk numerów partii, numerów linii, daty i godziny produkcji, oznaczenia na potrzeby producenta w procesie pakowania;
  • informacyjnych – właściwości materiału w tym: typ drewna, kolor, logotyp producenta, kody QR, DataMatrix;
  • montażowych dla Klienta końcowego.

  Nadruki na komponentach drewnianych wymagają precyzji i nierzadko dyskrecji. Wychodząc naprzeciw wspomnianym potrzebom w ofercie Promark Serwis znajduje się szeroka gama tuszów w tym: tusz UV, tusze kolorowe,  oraz tusze o właściwościach szybkoschnących.

  Znakowanie laserowe na drewnie

  Technologią równie popularną, wykorzystywaną do oznaczania elementów drewnianych jest laser.  Lasery przemysłowe Linx również radzą sobie w zapylonym środowisku pracy. Dzięki zastosowaniu kurtyny powietrznej skierowanej na soczewkę, eliminujemy możliwość zabrudzeniu się elementów optycznych. Zwiększa to czas bezobsługowej pracy urządzenia w zapylonym środowisku. Lasery przemysłowe Linx CO2 umożliwiają zamieszczanie bardzo precyzyjnych nadruków charakteryzujących się dużą ilością tekstu naniesioną na małą powierzchnię zadruku, logotypów i kodów 2D.  Zastosowanie trwałych oznaczeń za pomocą lasera przemysłowego LINX całkowicie eliminuje ryzyko przypadkowego rozmazania.
  Dodatkowe możliwości oznaczania komponentów drewnianych zapewniają urządzenia przeznaczone do automatycznego etykietowania.

  Aktualności

  Dowiedz się więcej na temat wyzwań znakowania przemysłowego elementów wykonanych z drewna.