Formularz kontaktowy
  Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

  Otwórz / zamknij
  Zapytaj o produkt

  Przemysłowe znakowanie opakowań zapewnia niepowtarzalną identyfikację produktu od momentu jego wytworzenia do chwili ostatecznego użycia. Proces znakowania staje się w ten sposób  istotnym, a często niezbędnym elementem kontroli jakości produktów. Komunikaty przyjmujące postać różnego rodzaju kodów, oznaczeń, opisów, numerów seryjnych itp. usprawniają procesy wewnętrzne (np. magazynowania) i późniejszy łańcuch dostaw. W wielu przypadkach, znakowanie umożliwia także — konieczne  ze względu na obowiązujące przepisy — spełnienie wymogów aktualnych regulacji prawnych. Dobrym przykładem jest tu obowiązek informowania konsumentów o dacie przydatności do spożycia.

  Promark Serwis – niezawodne znakowanie opakowań przemysłowych

  Zadaniem sprzętu znakującego, będącego nieodłączną częścią linii produkcyjnej, jest zagwarantowanie funkcji znakowania zawsze i na pewno. Najlepsza drukarka przemysłowa to taka, której niezawodna praca nie zakłóca ciągłości produkcji, a generowane za jej pomocą oznaczenia są spójne i czytelne. W Promark Serwis specjalizujemy się we wdrażaniu systemów znakowania opakowań charakteryzujących się najwyższym wskaźnikiem dostępności funkcji. Nasze doświadczenie w licznych branżach sektora produkcyjnego oraz współpraca z renomowanymi producentami,  pozwalają na oferowanie rozwiązań o wysokiej skuteczności. Nasi Klienci mogą liczyć na wsparcie doświadczonych inżynierów oraz logistyki zaprojektowanej z myślą nie o optymalizacji naszych wewnętrznych kosztów, ale o skróceniu do minimum czasu dostaw wszelkich części lub materiałów dla użytkowników naszych urządzeń.

  Znakowanie opakowań i produktów jednostkowych

  Znakowanie produktów jednostkowych ogranicza się zwykle do nanoszenia zmiennych treści alfanumerycznych. W tym celu najczęściej wykorzystywana jest technologia ink jet w wersji strumieniowej (CIJ). Drukarki ink jet Linx umożliwiają dodruk informacji na niemal każdej powierzchni, a ich wyjątkowo odporna konstrukcja pozwala na bezproblemową pracę w każdym środowisku produkcyjnym.

  Alternatywę stanowi laser, którego zaletą jest nie tylko eliminacja tuszów i rozpuszczalników, ale jeszcze wyższy wskaźnik dostępności funkcji znakowania, choć już drukarki ink jet Linx od pełnych 100% dzielą tylko pojedyncze promile. Stwierdzamy to na podstawie danych z monitorowania pracy setek urządzeń przez ponad 12 lat, nie o opinii formułowanej na podstawie obserwacji pojedynczych sztuk w ciągu tygodni lub miesięcy, bo w takiej próbie 100% to w przypadku Linxa standard. Lasery CO2 marki Linx znakują z prędkością nawet do 900 m/min. i umożliwiają nadruk dobrej jakości oznaczeń graficznych. Lasery światłowodowe Foba wraz z innowacyjnym system wizyjnym to propozycja pozwalająca na uzyskanie bardzo precyzyjnych oznaczeń na detalach metalowych, lub tworzywach sztucznych. Są niezastąpione w wypadku produktów jednostkowych o dużej wartości np. implantów, czy narzędzi medycznych.

  Znakowanie elastycznych folii opakowaniowych

  Do znakowania opakowań z folii formowanych na maszynach pakujących zarówno poziomych jak i pionowych  polecamy drukarki termotransferowe. Zapewniają najwyższą jakość nadruku, są niekłopotliwe w obsłudze, a także zwykle tańsze w zakupie i eksploatacji w porównaniu z innymi technologiami. Ze względu na wykorzystywanie w procesie druku folii barwiącej, koszty eksploatacji zależą jednak w dużym stopniu od  pola zadruku. Drukarki Linx serii TT to aż 5 modeli urządzeń pozwalających na jeszcze lepsze dopasowanie danego modelu do wymagań konkretnej aplikacji.

  Znakowanie opakowań zbiorczych

  Wśród oferowanych przez nas rozwiązań nie brakuje urządzeń do znakowania opakowań zbiorczych. Kartony, zgrzewki (tacka + folia termokurczliwa), lub palety, często mają taki sam kształt lub rozmiar, ale inną zawartość. Dlatego oprócz danych dotyczących czasu i miejsca wytworzenia – istnieje potrzeba zamieszczenia informacji o  zawartości opakowania w formie tekstowej lub graficznej. Wymaga to stosowania nadruków wysokiej rozdzielczości i o większej powierzchni.  Do tego typu zadań stosuje się zwykle nadruki wykonywane metodą pośrednią na etykiecie za pomocą automatów drukująco – etykietujących Print&Apply lub bezpośrednią za pomocą impulsowych drukarek ink jet wysokiej rozdzielczości.

  MASZ PYTANIA?

  Zapraszamy do kontaktu! Służymy pomocą w zakresie doboru najlepszych rozwiązań do przemysłowego znakowania opakowań.