ZNAKOWANIE PRZEMYSŁOWE
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Wymagania dotyczące oznaczeń w branży budowlanej
Głównymi wyzwaniami dla procesu znakowania przemysłowego w branży budowlanej są m.in. bardzo trudne warunki produkcyjne i różnorodność stosowanych materiałów. Konieczność nanoszenia oznaczeń na powierzchnie o zróżnicowanym stopniu przyczepności, począwszy od metalu, poprzez plastik, ceramikę, szkło, aż po drewno, wymaga wyboru rozwiązań o wszechstronnym zastosowaniu. Ze względu na panujące w zakładach warunki wysokiego zapylenia, urządzenia znakujące powinien wyróżniać wysoce przemysłowy charakter, czyli taki który umożliwia wydajną pracę bez ryzyka np. zatkania dyszy głowicy drukującej. Ponadto wykonany nadruk narażony jest często na uszkodzenia mechaniczne.
Pożądaną cechą urządzeń znakujących w branży budowlanej jest także elastyczność co do ilości linii nadruku i jego rodzajów np. znakowanie kilku linii tekstu, z logotypem producenta włącznie.
Drukarki Linx do znakowania w branży budowlanej
W bogatej ofercie produktów firmy Linx znajdują się rozwiązania dedykowane dla branży budowlanej. Drukarki zostały zaprojektowane do pracy w najtrudniejszych warunkach. Dzięki wyjątkowej konstrukcji głowicy drukującej oraz wysokiej klasie ochrony nawet IP65 urządzenia Linx znakomicie sprawdzają się w warunkach podwyższonego zapylenia, czy wilgoci. Chcemy zwrócić szczególną uwagę na linię drukarek atramentowych ink jet serii 7900 oraz 8900, a także lasery przemysłowe technologii CO2 oraz światłowodowe.
Drukarki przemysłowe ink jet Linx, zwane atramentowymi, znakują powierzchnie o różnorodnej strukturze. Jest to możliwe dzięki bogatej gamie tuszów. Konstrukcja głowicy drukującej umożliwia łatwe utrzymanie jej w czystości, a przez to ciągłą gotowość do pracy.
Innym, skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie technologii laserowej. Lasery przemysłowe Linx, podobnie jak drukarki ink jet, wyróżnia bardzo solidna konstrukcja, odpowiednia dla pracy w warunkach przemysłowych.
Za wyborem tej technologii przemawia trwałość oznaczeń, istotna wszędzie tam, gdzie oznaczony produkt, np. rama okienna, jest narażona na tarcie mechaniczne w kolejnych etapach produkcyjnych.