Formularz kontaktowy
    Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

    Otwórz / zamknij
    Zapytaj o produkt

    Zastosowanie tworzyw sztucznych

    Wyrobami z tworzyw sztucznych szeroko wykorzystywanymi w życiu codziennym są opakowania plastikowe, stosowane w licznych branżach w tym; spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej, czy ogrodniczej (m.in. doniczki).

    Z tworzyw sztucznych wytwarzane są elementy konstrukcyjne, rury, złączki, kolanka, narzędzia i akcesoria budowalne. Mają zastosowanie w branży motoryzacyjnej  w postaci uszczelek, wycieraczek, ale również branży elektronicznej do produkcji przewodów i kabli. Różnorodne wykorzystanie tworzyw sztucznych to w konsekwencji zróżnicowane potrzeby znakowania.

    Nadruk informacji zminnych na tworzywa sztuczne

    Oznakowania w/w wyrobów informują ich użytkowników m.in. o dacie produkcji, czy przydatności do spożycia/użycia (produkty spożywcze i kosmetyczne). Kody partii, numery linii, czy właściwości materiału to informacje umieszczane często na produktach w branży budowalnej i elektronicznej. Mają one za zadanie umożliwić łatwą identyfikację. Wspomniane oznaczenia umożliwiają sprawne dopasowanie elementów na etapie pakowania, jak również wykorzystania w dalszym procesie produkcyjnym, gdzie stanowią komponenty dla innych wyrobów. Ponadto wadliwa partia może w łatwy sposób zostać ściągnięta z rynku i wymieniona.

    Powyższe nadruki mogą być wykonane za pomocą drukarek przemysłowych Linx typu ink jet (modele serii 7900 oraz 8900). Istnieje możliwość dopasowania odpowiedniego tuszu ze względu na jego właściwości (kolor, przyczepność, czas schnięcia, odporność na czynniki zewnętrzne). Przy użyciu tuszów pigmentowych jesteśmy w stanie osiągnąć właściwy kontrast, a odpowiednia klasa ochrony urządzenia wspiera ciągłość pracy nawet w najtrudniejszych warunkach produkcyjnych.

    Każde z wyżej wymienionych nadruków, a także kody 2D, czyli m.in. DataMatrix, mogą być wykonywane laserem przemysłowym LINX serii CSL. Kody 2D służą do odczytywania zaszyfrowanych informacji, stanowią odnośnik do stron internetowych, umożliwiają śledzenie produktu.

    Obie technologie umożliwiają wykonanie precyzyjnych nadruków o niewielkich rozmiarach, szczególnie pożądanych w przypadku przewodów.