Formularz kontaktowy

    Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

    Otwórz / zamknij
    Zapytaj o produkt

    Dlaczego głowica drukująca CIJ ma kluczowe znaczenie w procesie znakowania?

    5 pytań i odpowiedzi

    Znakowanie przemysłowe produktów jest dla wielu producentów uciążliwą koniecznością kojarzoną wyłącznie z dodatkowym nakładem czasu i środków finansowych. Utrzymanie ciągłości produkcji – w tym zapewnienie identyfikacji wytwarzanych dóbr – nie musi angażować nadmiernej ilości zasobów. Im bardziej niezawodne i przyjazne w obsłudze urządzenia znakujące, tym mniej dodatkowych kosztów i większa elastyczność zarządzania czasem. W następstwie czego, uwaga służb utrzymania ruchu może zostać skierowana na priorytety spoza obszaru końcówki linii – w końcu najlepsza drukarka to taka, o której można zapomnieć.

    Jakie znaczenie ma w tym procesie głowica drukująca CIJ?

    Głowica drukująca, nierzadko nazywana sercem drukarki CIJ, odgrywa w procesie znakowania jedną z wiodących ról. Jej przemyślana konstrukcja wraz z odpowiednio zaprojektowanym układem hydraulicznym warunkuje wysoki wskaźnik dostępność funkcji znakowania, a w konsekwencji realizację harmonogramu produkcji. Przyjrzyjmy się zatem pięciu kluczowym aspektom determinującym warunki jej efektywnego działania.

    Manualne mycie głowicy – dlaczego wykonuję je tak często?

    Praca w oparciu o stały obieg tuszu sprawia, iż głowica drukująca jest podatna na gromadzenie się zaschniętego atramentu. Wymagania dotyczące częstotliwości czyszczenia są wskaźnikiem szybkości tej akumulacji, a im szybciej postępujący proces, tym większe prawdopodobieństwo złej jakości nadruku. Różnice konstrukcyjne dostępnych na rynku głowic determinują interwał manualnego czyszczenia, niektóre z nich wymagają przeprowadzania czynności konserwacyjnych nawet codziennie! Funkcjonalnością minimalizującą ilość ingerencji jest efektywny system automatycznego mycia. Dzięki jego zastosowaniu działo i odsys pozostają czyste, a współczynnik dostępności funkcji znakowania rośnie.

    Czy komponenty głowicy są narażone na uszkodzenie?

    Wymagające warunki przemysłowe, częsta rotacja pracowników to czynniki niesprzyjające utrzymaniu stałej sprawności sprzętu. Rozwiązania konstrukcyjne pozwalające na nieobarczoną ryzykiem uszkodzeń obsługę maszyn, przekładają się na wysokość kluczowego dla produkcji wskaźnika OEE (Overall Equipment Effectiveness). Monolityczna budowa, w tym odpowiednie uszczelnienie głowicy drukującej stanowi nie tylko ochronę przed przypadkowym uszkodzeniem mechanicznym, ale ogranicza ryzyko wystąpienia zwarć spowodowanych zalaniem elementów odpowiedzialnych za generowanie wysokiego napięcia.

    Czy komponenty głowicy wymagają ręcznej regulacji?

    Niektóre głowice drukujące wymagają codziennej wymiany lub regulacji małych i delikatnych elementów, także śrub. Konieczność częstych ingerencji zwiększa ryzyko nieprawidłowości wynikających z niewłaściwej regulacji. Fabryczna kalibracja i monolityczna budowa ściągają z obsługi ciężar odpowiedzialności za skomplikowane, czasochłonne czynności.

    Gdzie i jak dokonywany jest pomiar lepkości tuszu?

    W drukarkach CIJ zachowanie właściwych parametrów roztworu tuszu i rozpuszczalnika jest krytyczne dla prawidłowej pracy urządzenia. Zmieniające się warunki otoczenia mogą obniżyć jakość druku. Wiele urządzeń pracujących w technologii CIJ działa w oparciu o stałe ciśnienie strumienia oraz pomiar lepkości tuszu w sterowniku. W tym przypadku regulacja lepkości roztworu jest wolniejsza w porównaniu do drukarek, w których pomiar temperatury i prędkości strumienia odbywa się w czasie rzeczywistym w głowicy drukującej, a ciśnienie jest regulowane automatycznie. Szybka reakcja drukarki w oparciu o precyzyjne pomiary zapewnia wysoką i powtarzalną jakość druku.

    Jaki kształt mają płytki ładujące?

    Kątowe, czy zakrzywione? Kształt elektrod ładujących ma znaczenie. Głowica drukująca z odpowiednio ukształtowanymi elektrodami jest mniej podatna na gromadzenie się zaschniętego atramentu. Ryzyko związane ze zwarciem wysokiego napięcia zostaje zminimalizowane.

    Wybierając drukarkę CIJ – zwróć uwagę na głowicę drukującą

    Odpowiednie rozumienie potrzeb środowisk produkcyjnych pozwala na tworzenie rozwiązań adekwatnych do realnych wyzwań. Stopień dostosowania głowicy drukującej do pracy w warunkach przemysłowych determinuje przebieg procesu produkcyjnego. Im bardziej solidna, przemysłowa konstrukcja głowicy CIJ, tym większa niezawodność minimalizująca nieplanowane przerwy w pracy. Im bardziej efektywny system automatycznego mycia tym mniejsza częstotliwości manualnego mycia głowicy i zużycia płynów eksploatacyjnych. Im bardziej  zaawanasowany system regulacji lepkości roztworu tym czytelniejszy, powtarzalny nadruk. Wybierając drukarkę CIJ warto zwróci uwagę na funkcjonalności głowicy drukującej. Mocne, odporne na uszkodzenia „serce” urządzenia to gwarant stabilnej pracy niewymagającej nadmiernej uwagi operatorów. W końcu najlepsza drukarka to taka, o której można zapomnieć!

    W poszukiwaniu unikalnych funkcjonalności głowicy drukującej zapraszamy na stronę 👉 głowica drukująca Linx

     

     

    Źródło: Linx Printing Technologies