Formularz kontaktowy
  Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

  Otwórz / zamknij
  Zapytaj o produkt

  Znakowanie opakowań kosmetycznych

  Identyfikacja na linii produkcyjnej

  Ważnym elementem linii produkcyjnej jest sprzęt znakujący. W branży kosmetycznej wszystkie produkty powinny posiadać trwałe, niezmywalne, łatwo czytelne i widoczne informacje zarówno na opakowaniu wewnętrznym (np. słoiczek z kremem) jak i zewnętrznym (pudełko kartonowe). Istnieje ponad 40 standardów dla naturalnych i organicznych kosmetyków obowiązujących w całej Europie, a zatem znakowanie opakowań tego rodzaju powinno spełnić wszystkie oczekiwania z tym związane.

  Wysokie wymagania dotyczące kontroli jakości; prawodawstwo, ale także oczekiwania klientów w zakresie jakości znakowania w odniesieniu do produktów wysokiej wartości sprawiają, że urządzenia znakujące kosmetyki powinny gwarantować:

  • czytelne oznaczenia
  • stałą jakość nadruków
  • elastyczność związaną z koniecznością nanoszenia większej ilości informacji jednocześnie na niewielką powierzchnię opakowania/produktu
  • trwałe, nieścieralne oznaczenia, które pozostaną na swoim miejscu podczas produkcji i końcowego zastosowania

  Konsekwencje błędnych oznaczeń

  Oznaczenia słabej jakości mogą spowodować przestoje do momentu rozwiązania problemu – na przestoje nie można sobie pozwolić w żadnym wypadku, jeżeli chce się być na bieżąco z rozwojem w swojej branży.

  Nadruki, które nie spełniają standardów wewnętrznych lub wymagań klientów mogą spowodować konieczność utylizacji lub nawet wycofania produktów oraz wiążą się z dodatkowymi kosztami, a nawet utratą reputacji marki.

  Perspektywy rozwoju w branży kosmetycznej

  Branża kosmetyczna jest rozwijającym się rynkiem – perspektywy wzrostu do 2018 roku są optymistyczne. Rozbudowa zakładów produkcyjnych w celu sprostania zwiększonemu zapotrzebowaniu na produkty kosmetyczne może oznaczać potrzebę nabycia nowego sprzętu, który będzie w stanie sprostać wysokim wymaganiom związanym z wielkością produkcji w dłuższej perspektywie czasu.

  Propozycje rozwiązań dotyczących znakowania produktów kosmetycznych

  Drukarki ink jet (CIJ) – nanoszą oznaczenia w sposób bezkontaktowy i są idealnym rozwiązaniem dla produktów kosmetycznych i ich opakowań takich jak buteleczki, aerosole, słoiczki, czy kartoniki.

  • Drukarki ink jet Linx (CIJ) wyposażone zostały w szeroką gamę kolorów tuszów, które można dopasować do rodzaju i koloru opakowania: szary, żółty czy niebieski tusz pigmentowy to popularny wybór w tej branży, ponieważ dobrze przylega i poradzi sobie z różnymi rodzajami opakowań. Warto wybrać tusz, który pasuje do danego opakowania, jednocześnie jest trwały i nie zmaże się w procesie produkcji lub użytkowania końcowego.
  • Przyczepność, przyleganie do opakowania – HDPE może być szczególnie trudnym podłożem do znakowania tuszem, który wymaga dłuższego czasu wyschnięcia, co niesie ryzyko rozmazywania lub smug. Warto się upewnić i przetestować różne tusze przed podjęciem decyzji

  Lasery przemysłowe – gwarantują trwałe nadruki w tym na opakowaniach zawierających substancje na bazie alkoholu. Urządzenia te nanoszą wysokiej jakości oznaczenia – co może być szczególnie istotne dla produktów luksusowych. Trwała struktura oznaczenia (kodu) sprawdzi się w przypadku znakowania, które ma na celu przeciwdziałanie podrabianiu.

  Lasery przemysłowe znakują w sposób trwały poprzez:

  • odbarwienie wierzchniej warstwy do koloru podłoża (zazwyczaj jaśniejszego)
  • zmianę barwy dzięki reakcji termochemicznej
  • zmianę struktury powierzchni znakowanego produktu poprzez „wycinanie” np. na szkle

  Lasery przemysłowe umożliwiają nanoszenie dużej ilości informacji na niewielkich powierzchniach i jednocześnie spełniają różnorodne normy odnośnie znakowania. Wysoka jakość nadruku oznacza również, że żaden szczegół nanoszonych informacji nie zostanie pominięty bez względu na wielkość kodu.

  W przypadku wysokowydajnych linii produkcyjnych rekomendowane są lasery światłowodowe, które nanoszą nawet bardzo niewielkie oznaczenia np. na metalu przy dużych prędkościach. Mogą być wykorzystywane nie tylko w aplikacjach statycznych, ale i ciągłych, co czyni je opłacalną inwestycją w sektorze produktów kosmetycznych.

  Drukarki termiczne (thermal ink jet) wysokiej rozdzielczości do nadruków bardzo dobrej jakości. Urządzenia te są idealną alternatywą dla drukarek czcionkowych, czy zaworkowych. Nadruki o rozdzielczości do 300 dpi są czyste, czytelne i spójne z wyglądem opakowania, a także dostępne z różnymi rodzajami tuszu dla wielu materiałów opakowaniowych, takich jak papier, karton i tworzywa sztuczne. Są one idealnym rozwiązaniem do znakowania opakowań na wolniejszych liniach, a dodatkowo mogą również znakować opakowania jednostkowe (nieduże kartoniki).

  Chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego urządzenia do Państwa potrzeb. Dzięki bogatej ofercie drukarek znakujących możemy zaproponować rozwiązania, które spełnią oczekiwania Klientów w zakresie identyfikacji i jakości nanoszonych oznaczeń.

  Zapraszamy do kontaktu – biuro.handlowy@promarkserwis.net.pl

  Źródło: Linx Printing Technologies, autor C. Perry