Formularz kontaktowy

  Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

  Otwórz / zamknij
  Zapytaj o produkt

  Systemy laserowe marki FOBA w ofercie Promark Serwis

  Od ponad 30 lat firma Promark Serwis – wcześniej pod nazwą Promark, należy do wiodących dostawców sprzętu i usług w zakresie znakowania przemysłowego w Polsce. Jako wieloletni dostawca drukarek przemysłowych i automatów etykietujących, obserwujemy wzrost zapotrzebowania na precyzyjne znakowanie produktów jednostkowych oznaczeniami zmiennymi, obejmującymi także kody QR (2D). Oznaczenia takie stosowane są coraz powszechniej nie tylko w branżach o dużym stopniu specjalizacji takich jak branża medyczna, lotnicza, czy motoryzacyjna, ale w wielu innych. Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom rynku zdecydowaliśmy o podjęciu współpracy z właścicielem marki FOBA firmą Alltec – renomowanym producentem zaawansowanych systemów laserowych. Dzięki temu Promark Serwis może oferować każdego rodzaju lasery znakujące do praktycznie każdego zastosowania.

  Dlaczego FOBA?

  FOBA zapewnia rozwiązania systemowe zaprojektowane do wykonywania wszelkiego rodzaju zadań związanych z precyzyjnym znakowaniem laserowym.
  Nanoszenie zmiennych oznaczeń, np. UDI (Unique Device Identification), w tym kodów 2D, zgodnie ze standardami GS1 lub FDA, wymaga zwykle precyzyjnego pozycjonowania znakowanego produktu. W maszynach znakujących FOBA zastosowano innowacyjny, opatentowany system wizyjny umożliwiający dokładne nanoszenie precyzyjnych oznaczeń na żądane miejsce produktu niewymagające pozycjonowania produktu przez operatora, co znacznie ułatwia i przyśpiesza pracę.

  Oferta systemów laserowych FOBA

  W ofercie FOBA znajdują się wszelkiego rodzaju lasery znakujące, od laserów w technologii CO2, charakteryzujących się długością fali światła w zakresie od 9600 nm przez 10200 nm do 10600 nm poprzez lasery światłowodowe o długości fali 1064 nm, tzw. lasery zielone o długości fali 532 nm, aż po lasery UV o długości fali 355 nm.

  Niezależnie od szerokiego wyboru źródeł światła, FOBA oferuje szeroki zakres optyki umożliwiając optymalne wykorzystanie danej technologii, w tym możliwej jakości lub prędkości druku, co pozwala uznać tego producenta za oferującego stosunkowo największe możliwości w zakresie znakowania różnego rodzaju podłoży, w tym tworzyw sztucznych, ceramiki, szkła, metalu, folii opakowaniowych itp. FOBA zapewnia też duży wybór modeli urządzeń i akcesoriów w celu możliwości znakowania różnego rodzaju produktów w dowolnych praktycznie zastosowaniach i aplikacjach.

   

  Z jednej strony przykładem może tu służyć model Titus stanowiący prostą alternatywę dla drukarek ink jet z drugiej maszyny do znakowania (laserowe stacje robocze) produktów w standardzie UDI, jak np. model M2000 wyposażony w automatyczne pozycjonowanie produktu i walidację kodu. Służą temu takie opcje, jak:

  • Zestaw kamer IMP i Point&Shoot.
  • HELP (Holistic Enhanced Process) – realizujący weryfikację kodu przez i po znakowaniu.
  • MOSAIC – funkcja obrazowania pola sprzyjająca precyzyjnemu umieszczeniu znaku na detalu bez konieczności pozycjonowania produktu przy użyciu dodatkowego osprzętu.

  Dla zastosowań w przemyśle motoryzacyjnym zaprojektowano model Day&Night do znakowania podświetlanych elementów paneli sterujących.

  Podsumowując, Promark Serwis w oparciu o nadal oferowane drukarki i lasery firmy Linx oraz w oparciu o szeroką ofertę wiodącego producenta laserów marki FOBA jest w stanie zapewnić profesjonalne zaspokojenie potrzeb w zakresie przemysłowego znakowania wszelkiego rodzaju produktów w praktycznie każdej aplikacji.

  Więcej szczegółów na temat nowej oferty Promark Serwis znajdziecie Państwo na naszej stronie już niebawem!