Formularz kontaktowy
  Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

  Otwórz / zamknij
  Zapytaj o produkt

  Większa efektywność pakowania dzięki drukarkom CIJ Linx

  Znakowanie przemysłowe w procesie pakowania kontraktowego

  Pakowanie kontraktowe to działalność realizowana na potrzeby producentów różnorodnych branż w ramach outsourcingu usług. Zlecania tego typu działań są najczęściej wynikiem optymalizacji kosztów. Firmy świadczące usługi pakownia kontraktowego (co-packing) są wyposażone nie tylko w specjalistyczną wiedzę, ale również park maszynowy i odpowiednie warunki przechowywania umożliwiające realizację powierzonych zleceń. Korzystne z punktu widzenia usługobiorców jest przeniesienie odpowiedzialności za skutek na podwykonawcę.

  W przypadku branży co-packingowej elastyczność względem różnorodnych wymagań oraz pełna gotowość urządzeń do pracy mają znaczący wpływ na budowanie silnej pozycji konkurencyjnej. Znakowanie przemysłowe, będące w wielu przypadkach nieodłącznym elementem procesu pakowania, może zarówno umacniać wspomnianą pozycję, jak i ją osłabiać. Co zatem warunkuje pozytywny scenariusz zdarzeń? Z doświadczenia wiemy, że najlepsza drukarka przemysłowa przy linii to taka, o której łatwo zapomnieć. Oznacza to, że jej obsługa nie stanowi problemu dla często zmieniających się operatorów oraz nie absorbuje służb utrzymania ruchu do wykonywania dodatkowych czynności. Bez względu na to, czy firma mierzy się z nagłym wzrostem zleceń, czy koniecznością czasowego przestoju, drukarka jest gotowa do pracy zawsze i na pewno.

  Stojąc przed wyborem technologii znakowania warto wziąć pod uwagę rozwiązania, dzięki którym potencjalne koszty wynikające z procesu oznaczania produktów mogą zostać zminimalizowane. Są wśród nich:

  • Koszty zakupu i eksploatacji.

  Inwestycja w urządzenia zdolne do znakowania szerokiego zakresu materiałów i typów opakowań, od pierwotnych po wtórne, pozwala na ograniczenie zakupu zbędnego sprzętu podrażającego koszty utrzymania i szkolenia załogi.

  • Koszty niskiej wydajności.

  Dłuższy interwał między przeglądami, szybkie tworzenie komunikatów, rzadsza wymiana materiałów eksploatacyjnych sprzyjają efektywnemu wykorzystaniu czasu pracy i eliminacji zbędnych zatrzymań linii.

  • Koszty błędów ludzkich.

  Możliwe do zredukowania dzięki urządzeniom umożliwiającym bezproblemową obsługę – nawet przy dużej rotacji pracowników, niezbędną w przypadku szybkich przezbrojeń linii.

  Drukarki ink jet Linx seria 8900 – kompleksowe rozwiązanie dla branży

  Ze względu na specyfikę usług pakowania kontraktowego, polecamy uwadze urządzenia pracujące w technologii o najbardziej wszechstronnym charakterze. Drukarki continuous ink jet, bo o nich mowa, to urządzenia sprawdzone na wielu liniach pakowania, charakteryzujących się dużą dynamiką zmian i różnorodnością oznaczanych produktów.

  Co zatem wyjątkowego dla branży co-packingowej oferują drukarki Linx, czego trudno szukać u innych producentów tego typu urządzeń?

  • Niezawodność. Drukarki Linx wyróżnia wysoce przemysłowy charakter. Unikalna konstrukcja układu hydraulicznego zapewnia ciągłą gotowość do pracy, nawet po dłuższym odstawieniu od linii.
  • Bezproblemowa obsługa. Interfejs użytkownika to element drukarki, któremu konstruktorzy Linx poświęcili dużo uwagi i wysiłków. Drukarki Linx serii 8900 to jedne z najbardziej intuicyjnych w obsłudze urządzeń znakujących na rynku. Cecha ta nie ogranicza się jedynie do tworzenia komunikatów, obejmuje także uzupełnianiu materiałów eksploatacyjnych, czy wymianę modułu serwisowego.
  • Mobilność. Drukarki Linx CIJ posiadają kompaktową obudowę, zajmują mało miejsca na hali i umożliwiają sprawne przenoszenie między liniami, zapewniając szybką reakcję na wszelkie zmiany produktowe.
  • Wszechstronność. Mogą drukować w różnych orientacjach — od dołu, z góry i z boku — bez uszczerbku na jakości druku lub ciągłości pracy.
  • Elastyczność. Seria 8900 umożliwia nadruk informacji zmiennych w szerokim zakresie prędkości i na zróżnicowanym typie opakowań zarówno jednostkowych, jak i zbiorczych. Jest to możliwe dzięki opcji Carton Coding.

  Wartość dodana od Promark Serwis

  Doświadczenie Promark Serwis opiera się na współpracy z setkami firm działających w sektorze produkcyjnym i w branży co-packingowej. Od lat wdrażamy rozwiązania z zakresu znakowania przemysłowego i automatycznego etykietowania, które pozwalają nie tylko na zwiększenie wydajności, ale i optymalizację kosztów związanych z oznaczaniem produktów. Priorytetem naszych działań jest zapewnienie dostępności funkcji znakowania na jak najwyższym poziomie, będącej wypadkową wielu zmiennych, w tym jakości oferowanych urządzeń. Nie mamy wątpliwości, że drukarki Linx to jedne z najbardziej przemysłowych i niezawodnych urządzeń na rynku. Ich konstrukcja została przemyślana w taki sposób, aby nie tylko pracować w warunkach trudnych, ale zminimalizować ryzyko błędów ludzkich, czemu sprzyjają udogodnienia w zakresie obsługi. W naszej opinii komplementarnym względem oferty urządzeń powinien być wysoki poziom usług serwisowych. Z tego też względu stawiamy na zespół fachowców, którzy pracują z nami od lat i doskonale znają wyzwania środowiska przemysłowego. W myśl idei Przemysłu 4.0 oferujemy systemy umożliwiające monitoring pracy urządzeń i reakcje prewencyjne na wszelkie nieprawidłowości, a nawet sterowanie nimi z dowolnego miejsca, dzięki opcji przejęcia pulpitu.

  Znakowanie przemysłowe w ramach usługi co-packingu nie musi być jedynie uciążliwym obowiązkiem, może natomiast sprzyjać podnoszeniu efektywności pakowania kontraktowego, a tym samym budowie przewagi konkurencyjnej.

  Więcej na temat rozwiązań w zakresie znakowania przemysłowego dla firm świadczących usługi pakowania kontraktowego, znajdą Państwo pod poniższym linkiem:
  https://promarkserwis.net.pl/zastosowania/branze/znakowanie-pakowanie-kontraktowe/

  Zapraszamy do kontaktu! biuro.handlowy@promarkserwis.net.pl