Formularz kontaktowy
    Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

    Otwórz / zamknij
    Zapytaj o produkt

    Znakowanie przemysłowe – filary efektywności

    Maksymalizacja efektywności to cel większości przedsiębiorstw bez względu na branżę. Nie bez powodu. To właśnie efektywne zarządzanie dostępnymi zasobami warunkuje kondycję firmy, w tym możliwość rozwoju czy elastyczność względem zmian zachodzących w otoczeniu. Proces znakowania przemysłowego może w znacznym stopniu przyczyniać się do poprawy efektywności całego przedsiębiorstwa. Jest to możliwe dzięki rozwiązaniom, których twórcy uwzględnili główne składowe wskaźnika efektywności OEE (Overall Equipment Effectiveness), tj. dostępność, wydajność oraz jakość.
    Biorąc pod uwagę powyższe, budowę efektywnego procesu znakowania opieramy na trzech filarach:

    • maksymalizacji dostępności funkcji znakowania,
    • podnoszeniu wydajności linii,
    • zapewnieniu jakościowych nadruków.

    Znakowanie przemysłowe – dostępność funkcji

    Dostępność jako składowa wskaźnika efektywności, wyraża stosunek czasu realnie wykorzystanego na realizację zadania do czasu zaplanowanego. Niski poziom dostępności może wynikać z nieplanowanych przestojów spowodowanych awarią lub uszkodzeniem urządzeń, przedłużającymi się przygotowaniami maszyn do pracy, np. z powodu skomplikowanej obsługi.

    Dostępność funkcji znakowania jest uwarunkowana szeregiem zmiennych takich jak:

    • niezawodna praca w wymagających warunkach przemysłowych,
    • możliwość redukcji błędów wynikających ze skomplikowanej obsługi urządzenia,
    • odpowiednio szybka reakcja na niepożądane zdarzenia.

    Konstruktorzy Linx dołożyli wszelkich starań, aby oferowane przez nas drukarki stanowiły realne wsparcie dla produkcji, stąd zastosowanie rozwiązań będących odpowiedzią na kluczowe wyzwania procesu znakowania.

    Warunki produkcyjne charakteryzują się często wysokim zapyleniem, nadmierną wilgocią i zmiennością temperatur. Niezawodność drukarek Linx  wynika z wysoce przemysłowego charakteru — w tym monolitycznej głowicy drukującej, solidnej obudowy ze stali nierdzewnej i wysokiej klasy ochrony w standardzie — nawet IP 65.
    W przypadku drukarek CIJ (continuous ink jet) warunkiem niezawodnej pracy jest m.in. zachowanie optymalnych parametrów roztworu tuszu i rozpuszczalnika. Wysoka tolerancja na ich zmiany to efekt zastosowania zaawansowanego układu pomiaru lepkości roztworu z automatycznym ciśnieniem strumienia. Ponadto system mycia głowicy Auto Flush zapewnia bezproblemowe przywrócenie urządzenia do pracy nawet po dłuższym odstawieniu od linii. Legendarna już głowica drukująca Linx nie wymaga skomplikowanych i czasochłonnych regulacji oraz czynności konserwacyjnych, jej budowa uniemożliwia przypadkowe uszkodzenie, a obsługa jest najprostsza z możliwych.

    Wysoki poziom dostępności funkcji znakowania drukarek Linx wynika m.in. z przemyślanych konstrukcji. Linx nie ustaje w doskonaleniu swoich produktów, czego efektem jest najnowsza seria drukarek termotransferowych TT – wyposażona w funkcje pozwalające na długi czas bezawaryjnej pracy. Drukarki serii TT pracują bez sprężonego powietrza, co uniezależnia je od jego jakości. Zastosowane silniki krokowe zapewniają powtarzalną siłę docisku głowicy drukującej, a przez to powtarzalny nadruk. Kompatybilność z systemami zarządzania nadrukiem zmniejsza ryzyko zatrzymania linii i strat będących efektem nieprawidłowo oznaczonych produktów.

    Technologia laserowa „używa” najmniej mechaniki. Znakowarki laserowe Linx wyróżnia ponadprzeciętna długość czasu bezawaryjnej pracy. Brak konieczności uzupełniania płynów eksploatacyjnych pozwala na utrzymanie stałych kosztów znakowania niezależnie od skali produkcji.

    Mniejsze ryzyko błędów dzięki intuicyjnej obsłudze

    Intuicyjna obsługa jest jednym z głównych założeń towarzyszącym projektowaniu urządzeń i systemów przez brytyjskiego producenta. Chodzi nie tylko o przyspieszenie pracy, ale zdjęcie ciężaru ze służb utrzymania ruchu wynikającego z dużego ryzyka pomyłek.

    Służą temu:

    • Intuicyjny interfejs z podpowiedziami graficznymi w formie dotykowego ekranu – Linx seria 8900.
    • Bardzo czytelny, wygodny w użytkowaniu panel sterujący LinxVision zastosowany w laserach Linx serii CSL i FSL dla sprawnego tworzenia komunikatów.
    • Prosty system wymiany kartridżów z płynami z czytnikiem kodów RFID, uniemożliwiający błędne uzupełnianie płynów.
    • Wygodne i lekkie kasety do wymiany folii barwiących w drukarkach termotransferowych serii TT.

    Utrzymanie wysokiego wskaźnika dostępności funkcji znakowania jest możliwe dzięki odpowiednio przygotowanym narzędziom informatycznym. W myśl idei przemysłu 4.0 system monitoringu  Linx PrinterNet pozwala na stałą kontrolę pracy urządzeń, przyczyniając się do utrzymania ich ciągłej pracy.

    Możliwości systemu:

    • Zdalny podgląd pracy drukarek i możliwość szybkiej reakcji na wszelkie nieprawidłowości.
    • Dostarczanie proaktywnych powiadomień i alertów.
    • Zdalna diagnostyka umożliwiającą sprawne rozwiązywanie problemów bez konieczności wizyty inżyniera.

    Wydajność pracy linii

    Współczynnik wydajności pracy drukarki przemysłowej wyraża stosunek ilości oznaczonych produktów do ilości, jakie drukarka jest zdolna oznaczyć w danym przedziale czasowym. Zagrożeniami dla pełnego wykorzystania sprzętu są czynniki spowalniające produkcję, np:

    • krótkie nieplanowane przerwy w pracy,
    • przedłużające się przestoje przeznaczone na przezbrojenie linii.

    System Linx PrinterNet, umożliwia śledzenie KPI (Key Performance Indicators) w czasie rzeczywistym, dzięki czemu plany przezbrojeń i inne harmonogramy pracy mogą być odpowiednio przygotowane i kontrolowane. Maksymalizacja czasu pracy w przypadku drukarek Linx wynika z ich niezawodności i wyjątkowej łatwości obsługi. Warto w tym miejscu dodać, iż drukarki termotransferowe  serii TT zostały wyposażone w folię o długości nawet do 1200m, co istotnie wpływa na zmniejszenie częstotliwości przerw w celu jej wymiany. Użytkownicy drukarek CIJ zyskują nawet do 8 godzin rezerwy czasowej na uzupełnienie płynów eksploatacyjnych od momentu pojawienia się powiadomienia.

    Jakość nadruków

    Estetyczne i wyraźne oznaczenia wpływają nie tylko na atrakcyjność produktu — ale co istotne, na zachowanie zgodności z obowiązującymi przepisami czy wymaganiami branżowymi.
    Zapewnienie najwyższej jakości oznaczeń i czytelności kodów skutkuje mniejszą liczbą odrzutów i eliminacją zbędnych kosztów. W przypadku urządzeń Linx jest to możliwe dzięki:

    • elektronicznej kontroli docisku głowicy drukarek termotransferowych serii TT – utrzymującej wysoką jakość i powtarzalność nadruku (300dpi),
    • precyzji znakowania laserowego trudnych powierzchni — gumy czy metalu — dzięki zastosowaniu sprawdzonych w zakładach na całym świecie znakowarek laserowych Linx technologii CO2 oraz fiber,
    • innowacyjnemu podejściu Linx do zmiennych parametrów roztworu tuszu i rozpuszczalnika w drukarkach CIJ. Odpowiednio zaprojektowane systemy zachowują zdolność drukarki do tworzenia jakościowego nadruku bez względu na warunki.

    Zarządzanie treściami nadruków

    W tym miejscu warto wspomnieć o współpracy Promark Serwis z globalnym producentem oprogramowania — firmą Loftware NiceLabel. Rodzina programów NiceLabel to zestaw narzędzi służący do automatyzacji procesu tworzenia i zarządzania treściami nadruków, czego skutkiem jest eliminacja błędów operatorskich, częstych w przypadku manualnego wprowadzania informacji zmiennych do drukarek.
    Loftware NiceLabel umożliwia cyfrową transformację przestarzałych metod znakowania i etykietowania i/lub usprawnienie procesu, w szczególności przy zróżnicowanych i dużych wolumenowo produkcjach. Oprogramowanie jest kompatybilne z dostępnymi bazami danych i różnymi markami urządzeń znakujących. Pozwala użytkownikom na sprawne tworzenie treści etykiet przy użyciu prostych kreatorów, sprawowanie kontroli jakości, centralne zarządzanie.

    Znakowanie przemysłowe – efektywność na pierwszym miejscu

    Skupienie uwagi na poprawie efektowności przedsiębiorstw to wyraz odpowiedzialnego zarządzania. Brak stabilności w jakiej przyszło funkcjonować firmom na całym świecie powoduje, iż efektywne zarządzanie to budowa solidnego kapitału na przyszłość.
    Promark Serwis jako wieloletni dostawca systemów znakowania przemysłowego doskonale zna specyfikę sektora produkcyjnego. Wydajna praca jest elementem niezbędnym do jego prawidłowego funkcjonowania. W oparciu o długoletnie doświadczenie w branży, możemy śmiało stwierdzić, iż budowa wspomnianego kapitału jest możliwa dzięki niezawodności sprzętu i odpowiednio dobranym systemom. W tym zakresie Promark Serwis ma wiele do zaoferowania. Zapraszamy do kontaktu – biuro.handlowy@promarkserwis.net.pl