Formularz kontaktowy

  Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz z warunkami przetwarzania danych osobowych w związku z wysłaniem formularza i/lub wyrażaniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych. Polityka Prywatności

  Otwórz / zamknij
  Zapytaj o produkt

  Niski koszt znakowania z drukarkami Linx

  Gdy koszty energii i zatrudnienia szybują w górę, spięcie budżetu to duże wyzwanie. Niezawodna praca urządzeń znakujących jest w tym przypadku nie do przecenienia. Powiedzmy to wprost — drukarka przemysłowa może stanowić źródło nieprzewidzianych wydatków, może także efektywnie wspierać przedsiębiorstwa, podnosząc wydajność linii produkcyjnych przy jednoczesnym obniżeniu kosztów pośrednich.

  Każdy moment jest dobry na to, aby przyjrzeć się całkowitym kosztom wynikającym z użytkowania urządzeń znakujących. Cena ich zakupu stanowi częste kryterium wyboru, podczas gdy to koszty pośrednie — w tym redukcja kosztów nieplanowanych przestojów, warunkują efektywność procesów produkcyjnych.

  Co wpływa na niski koszt znakowania?

  Mając na względzie utrzymanie niskiego kosztu znakowania, odpowiedzi na poniższe pytania ułatwią ocenę możliwości w tym zakresie.

  • Niezawodność. Czy urządzenie jest przystosowane do pracy w warunkach produkcyjnych – większa odporność na zapylenie, wilgoć, praca 24/7/365?
  • Skrócony czas planowanych przestojów. Jak często wymagany jest przegląd urządzenia? Czy jego częstotliwość nie będzie uciążliwa z punktu widzenia organizacji pracy? Jak długo zajmuje operatorom: przezbrojenie linii, wymiana materiałów eksploatacyjnych, konserwacja głowicy drukującej?
  • Ograniczenie błędów operatorskich. Czy obsługa drukarki generuje przypadkowe uszkodzenia lub błędy obsługi urządzenia? Czy interfejs jest przyjazny dla operatorów?
  • Optymalizacja zapasów i wykorzystanie materiałów eksploatacyjnych. Czy firma jest w stanie optymalizować stan magazynu materiałów eksploatacyjnych i liczyć na dostawy „just in time”?

  Sprawdzone działanie drukarek przemysłowych Linx

  Efektem prawie 40-letniego doświadczenia firmy Linx w branży znakowania jest odpowiednie rozumienie specyfiki i potrzeb sektora produkcyjnego, co bezpośrednio przekłada się na tworzone rozwiązania. Drukarki przemysłowe brytyjskiego producenta i kompatybilne z nimi rozwiązania informatyczne mają na celu wspieranie przedsiębiorstw w zwiększaniu wydajności pracy, przy jednoczesnym zachowaniu niskiego kosztu utrzymania. Utrzymanie wysokiej efektywności procesów jest w dużym stopniu następstwem wyróżniającego się  osiągnięcia najwyższego wskaźnika dostępności funkcji znakowania.

  Najważniejsze zalety drukarek Linx

  Zacznijmy od flagowej serii drukarek Linx 8900 technologii CIJ (Continuous Ink Jet), których bardzo solidna konstrukcja umożliwia bezproblemową pracę w warunkach produkcyjnych,
  a długi — w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku urządzeniami — interwał przeglądowy ogranicza ilości ingerencji w pracę linii. W podstawowym modelu 8900 wynosi on do 18 miesięcy, w modelach wyższych – nawet do 24 miesięcy.

  Intuicyjna obsługa urządzeń Linx korzystnie wpływa na skrócenie czasu szkoleń, brak konieczności ciągłego nadzoru ze strony przełożonych, czy w końcu redukcję błędów ludzkich. Ma ona bezpośrednie przełożenie na bezbłędną, czystą wymianę mediów i sprawne przeprowadzenie czynności konserwacyjnych — bez dodatkowych ryzyk.

  Szybkoschnący tusz 1240, stosowany w drukarkach CIJ Linx, stanowi uniwersalne rozwiązanie dla wielu aplikacji ze względu na bardzo dobrą przyczepność do większości podłoży, co jest istotne z punktu widzenia optymalizacji stanów magazynowych. Dodatkowo seria 8900 umożliwia przenoszenie kartridżów z tuszem i rozpuszczalnikiem między drukarkami, a to sprzyja wykorzystywaniu materiałów do końca.

  W licznych przypadkach alternatywą dla technologii CIJ jest zastosowanie lasera przemysłowego. Zważywszy zarówno na solidność konstrukcji, jak i długą żywotność tuby, lasery Linxniezawodnym, ale i ekonomicznym rozwiązaniem na lata, w szczególności przy dużych, wydajnych produkcjach. Brak materiałów eksploatacyjnych przy większych wolumenach czyni tę metodę znakowania opłacalną, a zarazem przyjazną dla środowiska.

  Druk wysokiej rozdzielczości

  Wzrost zainteresowania nadrukiem wysokiej rozdzielczości — kodów QR lub DataMatrix, przekłada się na niesłabnącą popularność drukarek termotransferowych. Seria TT marki Linx została skonstruowana z myślą nie tylko o zapewnieniu wysokiej jakości nadruku, lecz także ekonomizacji procesu znakowania, w tym — obniżeniu kosztów utrzymania. Temu celowi służy między innymi zastosowanie napędu elektrycznego, sprawiającemu, że drukarki pracują bez sprężonego powietrza, co wpływa na obniżenie kosztów instalacji i eksploatacji. Zoptymalizowane wykorzystanie folii barwiącej jest możliwe dzięki dwukierunkowym silnikom krokowym oraz możliwości wyboru spośród nawet trzech trybów oszczędzania. Bardzo prosty w użyciu system kasetowy umożliwia bezproblemową i szybką wymianę folii, której długość wynosi nawet 1200m.

  Wykorzystanie materiałów eksploatacyjnych, wymiana mediów, obsługa drukarki — to obok bardzo przyjaznego interfejsu użytkownika — funkcjonalności mające na celu przyśpieszenie procesu i ograniczenie nieplanowanych przestojów, które pozostają priorytetem dla konstruktorów Linx.

  Obniżenie kosztów dzięki profesjonalnemu serwisowi i zdalnej kontroli

  Ograniczenie nieprzewidzianych — i co ważne zbędnych kosztów jest możliwe dzięki profesjonalnej opiece serwisowej. Oferowane przez Promark Serwis kontrakty serwisowe pozwalają nie tylko na utrzymanie drukarek w jak najlepszej kondycji, lecz także pomagają w odpowiednim planowaniu i kontroli kosztów. Nasi inżynierowie i technicy serwisu to zespół doświadczonych specjalistów z wieloletnim stażem. Ich obecność przy linii zapewnia możliwość skontrolowania stanu urządzenia i skuteczny serwis prewencyjny.

  Opcja zdalnego monitoringu za pośrednictwem systemu Linx PrinterNet stanowi dodatkowe wsparcie dla służb utrzymania ruchu mające na celu ograniczenie nieplanowanych zatrzymań linii. Wszystko to dzięki możliwości szybkiego diagnozowania i rozwiązywania problemów – również na odległość. Podłączenie do systemu pozwala na wyświetlanie aktualnego statusu pracy drukarek Linx na wszystkich liniach produkcyjnych oraz otrzymywanie powiadomień w czasie rzeczywistym na temat urządzeń wymagających uwagi. Rezultat to podejmowanie szybkich działań zapobiegawczych i przeciwdziałanie przestojom produkcji.

  Koszty użytkowania sprzętu — co  jeszcze może je obniżyć?

  Prawdziwy obraz kosztów procesu znakowania trafnie obrazuje góra lodowa. Koszty zakupu urządzenia są jej wierzchołkiem, koszty wynikające z nieplanowanych zatrzymań linii i niezrealizowanych zamówień pozostają ukryte pod powierzchnią. Linx dokłada wszelkich starań, aby zapewnić realne korzyści i odpowiadać na potrzeby firm produkcyjnych. Dostarczane rozwiązania to nie wszystko, niemniej ważna jest jakość usług świadczonych przez dostawców sprzętu znakującego. Ma ona realne przełożenie na  proces użytkowania drukarek i kosztów z nim związanych. Promark Serwis jako autoryzowany dostawca drukarek Linx, oryginalnych materiałów eksploatacyjnych i usług serwisowych jest zainteresowany budowaniem trwałych relacji z Klientami i zapewnieniem najwyższego wskaźnika dostępności funkcji znakowania.

  Konieczność  ograniczenia kosztów znakowania nie musi oznaczać kompromisów związanych z jakością urządzeń czy materiałów eksploatacyjnych. Realne obniżenie kosztów jest możliwe z zachowaniem najwyższych standardów. Zapraszamy do kontaktu,  porozmawiajmy o możliwościach jakie mamy Państwu do zaoferowania w zakresie obniżenia kosztów znakowania z pomocą drukarek Linx i naszego zespołu doświadczonych fachowców.

  biuro.handlowy@promarkserwis.net.pl